Aktualności

"Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” w powiecie bieruńsko-ledzińskim

Data publikacji 21.10.2019

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Włączyli się do niej bieruńscy policjanci, a także niektóre stacje diagnostyczne z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Podczas akcji, w dniach 26 października oraz 16 i 23 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach.

Dzisiaj na stacji diagnostycznej w Imielinie przy ul. Liliowej 1 odbyło się spotkanie informacyjne inaugurujące otwarcie kampanii o zasięgu ogólnopolskim pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Działania będą trwały do 15 grudnia br. Ich celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzanie świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą wykonywane w dniach: 26 października, 16 i 23 listopada br. Ponadto, kierowcy używający aplikacji Yanosik, będą mieć w niej dostęp do informacji na temat kampanii oraz na podstawie swojej lokalizacji mogą dojechać do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorącej udział w akcji. Pierwsze nieodpłatne sprawdzanie świateł i ich regulacja miały miejsce podczas inauguracji w imielińskiej stacji kontroli pojazdów. Zachęcamy kierowców do skorzystania z takiej możliwości we wskazanych terminach, w następujących stacjach diagnostycznych działających na terenie naszego powiatu:

  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów - Bieruń ul. Turystyczna 2
  • Stacja Kontroli Pojazdów - Lędziny ul. Lędzińska 40
  • Stacja Kontroli Pojadów MaxCar – Imielin ul. Liliowa 1
  • Po lewej stronie diagnosta z redaktorem lokalnej gazety stoją przy urządzeniu do sprawdzania świateł i samochodzie z otwartą przednią klapą
  • Diagnosta przy pomocy specjalnego przyrządu sprawdza światła w samochodzie
  • Diagności przy pomocy specjalnego przyrządu sprawdzają światła w samochodzie i regulują je
  • Diagnosta przy pomocy specjalnego przyrządu sprawdza światła w samochodzie i reguluje je
  • Plakat kampanii "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Za szyba widać samochód w stacji diagnostycznej
  • Policjant i diagnosta stoją na tle stacji kontroli pojazdów