„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

Data publikacji 18.10.2019

Od 21 października br. rusza czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania policji prowadzone będą we współpracy ze stacjami diagnostycznymi.

Od 21 października do 15 grudnia 2019 roku, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, realizowane będą działania, których celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.

W dniach 26 października oraz 16 i 23 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. Użytkownicy aplikacji "Yanosik" będą mieć dostęp do informacji na temat kampanii oraz wskazana im zostanie najbliższa stacja kontroli pojazdów, biorąca udział w akcji.

Spotkanie informacyjne dla przedstawicieli mediów, inaugurujące otwarcie kampanii na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego odbędzie się w dniu 21 października pomiędzy godziną 10.00 a 11.00 na stacji diagnostycznej w Imielinie przy ul. Liliowej 1.