Podsumowanie działań „SMOG” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Podsumowanie działań „SMOG”

Data publikacji 29.08.2019

Wczoraj policjanci z bieruńskiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań pn. „SMOG”. Podczas wzmożonych kontroli mundurowi zwracali uwagę na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci skontrolowali 28 pojazdów, ujawniając 5 przypadków naruszenia wymagań ochrony środowiska. Pojazdy te nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy.

"SMOG” to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Podczas działań policjanci ruchu drogowego sprawdzali pojazdy głównie pod kątem uszkodzenia układu wydechowego i nieprawidłowego działania silnika skutkującego zwiększoną emisją spalin. Ponadto mundurowi kontrolowali sprawność układów: kierowniczego, hamulcowego i zawieszenia. Zwracali uwagę na stan ogumienia, prawidłowe oświetlenie, czy oznakowanie pojazdów. Kierujący, których pojazdy nie spełniały wymogów określonych przepisami prawa, musieli się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. W trakcie działań skontrolowano łącznie 28 pojazdów. Policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.