Trwają policyjne działania „SMOG" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Trwają policyjne działania „SMOG"

Data publikacji 28.08.2019

Bieruńscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Policjanci ruchu drogowego włączyli się dzisiaj do ogólnokrajowych działań pod nazwą „SMOG". Głównym celem akcji jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin. Mundurowi będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Akcja „SMOG” ma także charakter edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

Policyjne działania „SMOG" rozpoczęły się o godzinie 6.00 i trwać będą do 22.00.