Tour de Pologne 2019 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Tour de Pologne 2019

Data publikacji 07.08.2019

Dzień wielkich emocji sportowych już za nami. Wczoraj ulicami naszego powiatu przejechał 76 wyścig kolarski "Tour de Pologne". Pomimo dużego wyzwania jakie stanowiło zabezpieczenie tak ważnej międzynarodowej imprezy sportowej, wydarzenie przebiegło spokojnie, bez zakłóceń i w bardzo pozytywnej atmosferze. Pogoda oraz kibice także dopisali.

Wczoraj odbył się IV etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "76. tour de Pologne", który przebiegał po drogach naszego powiatu. Nad bezpieczeństwem przejazdu kolarzy czuwali bieruńscy policjanci oraz mundurowi z oddziałów prewencji z Katowic, KMP z Siemianowic, Chorzowa i KA z Gliwic. Ponadto trasę zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bojszów, Międzyrzecza Chełmu Śląskiego, Bierunia i Imielina oraz wolontariusze. Dzięki profesjonalnej koordynacji wszystkich służb, cały wyścig przebiegł sprawnie i bez wydarzeń, które mogłyby zakłócić przejazd peletonu. Dziękujemy wszystkim służbom za pomoc w zabezpieczeniu imprezy.

  • Po drodze jedzie oznakowany radiowóz policyjny zabezpieczający przejazd kolarzy, za nim jadą samochody z obsługi technicznej wyścigu kolarskiego.
  • Drogą asfaltową na czele jedzie motocyklista, a za nim jedzie liczna grupa kolarzy.
  • Po drodze asfaltowej jadą kolarze. Za peletonem w oddali jadą samochody z obsługi technicznej.