Aktualności

Zapraszamy do udziału w akcji „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”!

Data publikacji 07.03.2019

W związku z przypadającymi na 2019 rok obchodami 100 rocznicy powstania Policji, śląscy policjanci włączają się w akcję „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. Akcja ta potrwa przez cały 2019 rok. Inauguracja odbędzie się już 15 marca od 8.00 do 13.00, kiedy to przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi!

Już 15 marca kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą komendę, mogą honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Dawcy spoza Katowic mogą przyłączyć się do akcji w każdym dowolnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Policjanci oraz pracownicy policji to osoby pełne empatii, zawsze gotowi do niesienia pomocy. Dzięki zaangażowaniu w akcję krwiodawstwa mogą wspomóc najbardziej potrzebujących. To nic nie kosztuje. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, do czynnego udziału w zbiórce.

Dzięki Waszemu wsparciu z pewnością uda się osiągnąć zamierzony cel „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”!

(KWP Katowice)