Policjanci spotkali się z seniorami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Policjanci spotkali się z seniorami

Data publikacji 30.05.2018

Bieruńscy policjanci spotkali się z podopiecznymi Dziennego Domu Seniora w Międzyrzeczu. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się jak nie dać się oszustom i uniknąć kradzieży. Mundurowi przybliżyli też ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz założenia profilaktyczno - edukacyjnego programu „Bezpieczny senior w bezpiecznym powiecie”. W spotkaniu z seniorami uczestniczył też Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Spotkanie z najstarszymi mieszkańcami Międzyrzecza odbyło się 25 maja. Poprowadzili je asp. sztab. Szymon Jeleń, zajmujący się profilaktyką społeczną i st. asp. Daniel Kamieński – dzielnicowy z rejonu Bojszów. Prelekcja i multimedialna prezentacja zostały przygotowane w bardzo przystępny sposób, by jak najbardziej obrazowo przybliżyć osobom starszym zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać i podnieść świadomość na temat sposobów ich unikania.

Policjanci apelowali o stosowanie zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z obcymi. Uczestnicy debaty dowiedzieli się również, jak powinni reagować w przypadku, kiedy widzą, że ktoś łamie przepisy prawa. Podczas spotkania mundurowi omówili założenia profilaktyczno - edukacyjnego przedsięwzięcia Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu i Starostwa Powiatowego w Bieruniu pod nazwą „Bezpieczny senior w bezpiecznym powiecie”. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa zachęcali uczestników do korzystania z tego narzędzia.

Spotkanie policjantów z seniorami odbyło się w ramach projektu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojszowach pod nazwą "Akademia Świadomego Seniora". Uczestniczył w nim również Pan Jan Kostka - Powiatowy Rzecznik Konsumentów.