Aktualności

Podsumowanie majówki na drogach powiatu bieruńsko-lędzińskiego

Data publikacji 07.05.2018

Zakończył się długi majowy weekend. Policjanci ruchu drogowego podsumowali działania, jakie prowadzili od 27 kwietnia do 6 maja. Nad bezpieczeństwem osób poruszających się po drogach powiatu bieruńsko-lędzińskiego czuwało w tym okresie ponad 80 mundurowych. W trakcie trwania działań doszło do 12 kolizji i 1 wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Stróże prawa zatrzymali 7 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak iw latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek i wypoczywających na terenie naszego powiatu czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.00. Na drogach można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu bieruńsko-lędzińskiego czuwało 85 policjantów ruchu drogowego i 145 funkcjonariuszy innych służb. Od piątku do niedzieli doszło do 1 wypadku, w którym jedna osoba została ranna. Mundurowi odnotawli też 12 kolizji. Policjanci zatrzymali 7 pijanych kierujących.

Podczas długiego majowego weekendu, w piątek 4 maja, policjanci z drogówki prowadzili dodatkowo wzmożone działania pk. "Pasy". W wyniku trwającej cały dzień akcji mundurowi ujawnili 23 przypadki niekorzystania przez uczestników ruchu drogowego z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy.