Aktualności

Apelujemy o ostrożność w rejonach przejść dla pieszych

Data publikacji 27.04.2018

Wczoraj w Lędzinach na przejściu dla pieszych motorower potrącił kobietę. 61-latka trafiła do szpitala. Na szczęście odniesione obrażenia nie zagrażają jej życiu. Szczegóły i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają bieruńscy policjanci, którzy apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Wczoraj około godziny 13.00 na ul. Lędzińskiej w Lędzinach doszło do wypadku drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych motorower potrącił 61-letnią kobietę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, piesza wtargnęła na przejście, natomiast kierujący motorowerem, chcąc uniknąć zderzenia gwałtownie zahamował, w wyniku czego jednoślad przewrócił się i siłą rozpędu uderzył w nogi kobiety "podcinając" je. Na skutek odniesionych obrażeń 61-latka trafiła do szpitala. 67-letniemu kierowcy motoroweru nic się nie stało. Przeprowadzone przez mundurowych badanie na zawartośc alkoholu w jego organizmie wykazało, że jest trzeźwy. W sprawie tego wypadku bieruńscy śledczy będą prowadzić teraz postępowanie, które szczegółowo pozwoli wyjaśnić przebieg zdarzenia.

Po raz kolejny APELUJEMY o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Na drodze liczą się sekundy, a chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią.

  • Miejsce wypadku
  • Miejsce wypadku
  • Miejsce wypadku