Rowerowa sztafeta dojechała do Bierunia - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Rowerowa sztafeta dojechała do Bierunia

Data publikacji 14.06.2017

Zorganizowana przez policjantów ze Strumienia charytatywna sztafeta rowerowa dotarła wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. Do szlachetnej akcji, której głównym celem jest zbiórka pieniędzy na operację i leczenie ciężko chorej córki policjanta z Pyskowic, dołączyli też bieruńscy policjanci i pracownicy cywilni. Zebrane dla 16-letniej Wiktorii pieniądze, inicjatorom rowerowej wyprawy, symbolicznym czekiem przekazał Naczelnik Wydziału Prewencji.

Wczoraj policjanci ze Strumienia wyruszyli w XIII, przedostatni etap rowerowej sztafety charytatywnej. Trasa tego etapu przebiegała m.in. przez powiat bieruńsko-lędziński. O godzinie 14.00 rowerzyści dojechali pod Komendę Powiatową Policji w Bieruniu. Chwila odpoczynku i regeneracji sił, pamiątkowe zdjęcia i dalej w drogę. Zamiarem strumieńskich mundurowych jest odwiedzenie wszystkich jednostek Policji garnizonu śląskiego. W ciągu 14 dni przejadą ponad 1200 km. Ostatni etap wyprawy zakończy się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Bieruńscy policjanci dołączyli wczoraj do rowerowej sztafety i wsparli akcję finansowo. Symboliczny czek na kwotę 450 zł inicjatorom przedsięwzięcia przekazał Naczelnik Wydziału Prewencji.

Strumieńscy policjanci zamierzają udokumentować całą wyprawę. Po zakończeniu 14-dniowej podróży powstanie album "Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego", który będzie podsumowaniem całego przedsięwzięcia. Album zostanie wydany dzięki stowarzyszeniu IPA Cieszyn II oraz NSZZ Policjantów, których przedstawiciele już zadeklarowali swoją pomoc.

Nie trzeba być mundurowym, aby dołączyć się do wspólnej pomocy dla ciężko chorej Wiktorii. Każdy może tego dokonać, wpłacając pieniądze na poniższe konto:

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam

44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5

nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488

z dopiskiem „Wiktoria Gruszka - Policja”

Dziękujemy!

  • Policjanci KPP Bieruń i inicjatorzy sztafety
  • Naczelnik Wydziału Prewencji trzyma symboliczny czek
  • Inicjatorzy sztafety
  • Policjanci KPP Bieruń i inicjatorzy sztafety
  • Policjanci KPP Bieruń i inicjatorzy sztafety
  • Policjanci KPP Bieruń i inicjatorzy sztafety
  • Policjanci KPP Bieruń i inicjatorzy sztafety
  • Rowerowa sztafeta na trasie
  • Dołączenie do sztafety tyskich policjantów
Ładowanie odtwarzacza...