Otwarcie sezonu motocyklowego - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Otwarcie sezonu motocyklowego

Data publikacji 26.04.2017

W minioną niedzielę użytkownicy jednośladów z powiatu bieruńsko-lędzińskiego oficjalnie rozpoczęli sezon. Msza święta w intencji motocyklistów i poświęcenie pojazdów odbyły się w świerczynieckiej parafii. Na miejscu obecni też byli policjanci z bieruńskiej drogówki, którzy zabezpieczali przejazd ulicami Bojszów.

W niedzielę 23 kwietnia kilkudziesięciu motocyklistów i użytkowników quadów z terenu naszego powiatu przyjechało do Parafii pw. NMP Uzdrowienia Chorych w Świerczyńcu. Jak co roku oficjalne rozpoczęcie sezonu zapoczątkowała msza święta i poświęcenie jednośladów. W ramach kampanii motocyklowej śląskiej Policji, której hasłem jest "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo" bieruńscy mundurowi uczestniczyli w przedsięwzięciu promując hasła kampanii. Zabezpieczali też przejazd pojazdów bojszowskimi ulicami.

Jednocześnie przestrzegamy motocyklistów przed zbyt agresywnym wejściem w nowy sezon. Trzeba zachować podwójną ostrożność ponieważ kierowcy samochodów jeszcze nie przywykli do częstszego patrzenia w lusterka ze względu na motocyklistów. Kierowcom samochodów przypominamy, że mają olbrzymi wpływ na zdrowie i życie innych uczestników ruchu, nie tylko motocyklistów, ale pieszych oraz rowerzystów i motorowerzystów. Ich wszystkich nie zabezpiecza strefa zgniotu i poduszki powietrzne.

  • motocykliści
  • wyjazd motocykli
  • motocykle
  • motocykle
  • motor