Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji 07.05.2015

Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 3 w Bieruniu odbył się zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Bieruniu Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Już po raz dziewiąty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu bieruńsko - lędzińskiego mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie. Jak co roku turniej swym honorowym patronatem objął Starosta Bieruńsko-Lędziński.

Wczoraj (6 maja) w Szkole Podstawowej Nr 3 w Bieruniu odbył się IX Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizatorem eliminacji była Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu. W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja zlokalizowane na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Uczestnicy turnieju mieli za zadanie zaliczyć test wiedzy ze znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego, w tym znajomość zasad obowiązujących na skrzyżowaniach. Uczniowie wykonywali też zadania praktyczne: jazda rowerem po miasteczku i torze sprawnościowym oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej sprawdzał Pan Marcin Kobryń z firmy Autoklimat w Tychach, natomiast w pozostałych konkurencjach sędziowali bieruńscy policjanci. Mundurowi promowali również wśród młodzieży kampanię profilaktyczną "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenia".Turniej odbył się w prawdziwie sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary. Uczniom, którzy wykazali się największą wiedzą i umiejętnościami w turnieju organizatorzy wręczyli ufundowane przez Starostę Bieruńsko-Lędzińskiego nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali też medale.

WYNIKI TURNIEJU:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

Drużynowo:

I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bieruniu

II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Imielinie

III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bojszowach

Indywidualnie:

I miejsce – M. Jarnot ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bieruniu

II miejsce – M. Nagi ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bieruniu

III miejsce – P. Żołna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bieruniu

GIMNAZJA:

Drużynowo:

I miejsce - drużyna z Gimnazjum w Bojszowach

II miejsce - drużyna z Gimnazjum w Chełmie Śląskim

III miejsce - drużyna z Gimnazjum Nr 3 w Lędzinach

Indywidualnie:

I miejsce – D. Chrobok z Gimnazjum w Bojszowach

II miejsce – M. Dolina z Gimnazjum Nr 3 w Lędzinach

III miejsce – M. Pacwa z Gimnazjum w Chełmie Śląskim

Uczestnikom turnieju, dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bieruniu, współorganizatorom i sponsorom, fundatorowi nagród oraz wszystkim osobom, które pomogły zorganizować eleminacje powiatowe serdecznie dziękujemy. Wszystkich zapraszamy za rok.

Ładowanie odtwarzacza...